İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

P&G, TMOK ve MEB İş Birliğiyle 81 İldeki 81 Okulu Spor Malzemeleri ile Buluşturuyor

P&G, TMOK ve MEB İş Birliğiyle 81 İldeki 81 Okulu Spor Malzemeleri ile Buluşturuyor
P&G, TMOK ve MEB İş Birliğiyle 81 İldeki 81 Okulu Spor Malzemeleri ile Buluşturuyor

P&G Türkiye’nin TMOK ve MEB iş birliği ile yürüttüğü, çocukların yaşamlarını sporla iyileştirmeyi; barış, sevgi, hoşgörü kavramlarıyla beslenen spor ve Olimpiyat ruhunu çocuklarla buluşturmayı amaçlayan “1 Paket = 1 Destek” kampanyası, Türkiye’nin 81 ilindeki 81 okulu yeni spor malzemeleri ile buluşturmayı sürdürüyor.

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları döneminde yürütülen kampanya ile sağlanan spor malzemelerinin dağıtımına İstanbul’daki Kağıthane Atatürk Ortaokulu ile başlanırken, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Güreşçimiz Taha Akgül, Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Mücahit Akgün, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Çayır, P&G Türkiye ve Kafkasya Markalar Direktörü Taygun Güney, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan KURT ve Atatürk Ortaokulu Müdürü Aydın Ayduğan da öğrencileri bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmadı. “Teşekkürler Anne” kampanyasına paralel olarak yürütülen “1 Paket = 1 Destek”, Türkiye genelindeki 81 okulu basketbol potasından, voleybol ağı ve futbol topuna kadar 2 bin 500’den fazla spor malzemesi ile buluşturacak.

Taha Akgül: “Geleceğin Olimpiyat şampiyonları bu sıralardan çıkacak”

Yeni spor malzemelerine kavuşan Kağıthane Atatürk Ortaokulu’ndaki öğrenciler ile bir araya gelen Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Güreşçimiz Taha Akgül yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ben ülkeme Olimpiyat altın madalyası gururu yaşattım ve biliyorum ki bu okulda da bu gururu bizlere yaşatabilecek çok sayıda kardeşim var. Bu kampanya ile çocukların spor yapmalarına destek oldukları için P&G Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı ve TMOK’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ben de bu sıralardan yetiştim ve Olimpiyat şampiyonu oldum. İnanıyorum ki, bu gibi desteklerle yarının şampiyonları da bu sıralardan çıkacak.”

Mücahit Akgün: “Taha Akgül gibi şampiyonlar yetiştireceğiz”

Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Mücahit Akgün konuşmasında “Öğrencilerimiz, önlerinde Taha Akgül gibi örnek bir sporcu bulunmasından dolayı çok şanslı. Ülkemize spor alanında gurur yaşatmak isteyen, sporla ilgilenen her çocuğumuza gerekli imkanları sağlamaya, yeni Taha Akgül’ler yetiştirmeye hazırız” dedi.

Taygun Günay: “Bu alandaki imkanları artırmaya çalışıyoruz”

P&G Türkiye ve Kafkasya Markalar Direktörü Taygun Günay ise şöyle konuştu: “Uluslararası alanda yürüttüğümüz Olimpiyat Oyunları sponsorluğumuza paralel olarak Türkiye’de sporun desteklenmesi için gerçekleştirdiğimiz ‘1 Paket = 1 Destek’ kampanyamızı sadece destek alanının genişletilmesi açısından değil, farkındalığın artırılması açısından da çok önemsiyoruz. Bu kampanya ile çocukların spor yapmalarının ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmeye çalışıyor ve TMOK ve MEB’in de desteği ile bu alandaki imkanları artırmaya çalışıyoruz.”

Neşe Gündoğan: "Yüzlerce çocuğun spor yapmasına destek olduğumuz için mutluluk duyuyoruz"

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Genel Sekreteri Neşe Gündoğan da yaptığı açıklamada, “Türkiye’de sporun ve Olimpiyat ruhunun desteklenmesi için 2012 yılında iş birliğine imza attığımız P&G Türkiye ile şimdiye kadar yüzlerce çocuğun spor yapmasına destek olduğumuz için mutluluk duyuyoruz. TMOK, ülkemizde sporun gelişmesi için gösterdiği çabayı bundan sonra da sürdürecek”dedi. 

Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayınız.

 

 

 

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. No17 KAĞITHANE/İSTANBUL - 0212 295 02 45 / 0212 295 02 46 / 0212 295 02 47 / 0212 295 02 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.