İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MANGALA TURNUVASI İL 1. VE 2. LERİ İLÇEMİZ YAŞAR DOĞU İLKOKULU´NDAN

             Çekmeköy Belediyesi Organizasyonu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli öğretmenlerin hakemliğinde İstnbul’da ki 39 ilçeden 146 ilkokul ve 136 ortaokul olmak üzere toplam 282 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Mangala turnuvasında İlçemiz okullarından Yaşar Doğu İlkokulu öğrencilerinden :            Turnuva 1. si Kağıthane Yaşar DOĞU İlkokulu  Efe Miraç ALTAN            Turnuva 2. si Kağıthane Yaşar DOĞU İlkokulu Hüseyin Kayra SAĞMAN  olmuştur.
MANGALA TURNUVASI İL 1. VE 2. LERİ İLÇEMİZ YAŞAR DOĞU İLKOKULU´NDAN

          Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz tarafından başlatılan proje ile Çekmeköy ilçesinde bulunan bütün okullara Mangala Oyun setleri hediye edildi. 20 Ekim tarihinde Çekmeköy ilçesinde öğretmen ve öğrencilere Mangala Oyunu semineri düzenlenmesinin ardından 9 Kasım tarihinde Çekmeköy İlçesi İlkokullar arası Mangala Turnuvası düzenlenmişti. Projenin son ayağı olan İstanbul Mangala Turnuvası 16 Aralık´ta Çekmeköy Spor Salonu´nda düzenlendi.

           Proje yönetimini Çekmeköy Belediyesi Spor İşleri Müdürü Doğan Karakaya´nın üstlendiği turnuvaya İstanbul´daki 39 ilçe ilk ve ortaokullarından toplam 282 öğrenci katıldı.

           Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz adına, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Belediye Başkan Yardımcıları Şahmettin Yüksel, Ahmet Epli ve Şenol Çetin, Başkan danışmanı Ekrem Kaya, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor İşleri Müdürü Muhammet Kılıç, Ruhsat Denetim Müdürü Aydın Türkmen, Yazı İşleri Müdürü İkram Yılmaz, turnuvanın başında, katılım sağlayan tüm öğrencilere madalyalarını ve turnuva katılım belgelerini dağıttılar.

İstanbul Mangala Turnuvasında dereceye giren ilkokul öğrencileri ve okulları:

 

         Turnuva 1.si Kağıthane Yaşar Doğu İlkokulundan Efe Miraç Altan,

         Turnuva 2.si Kağıthane Yaşar Doğu İlkokulundan Hüseyin Kayra Sağman,

         Turnuva 3.sü Alemdağ Emlak Konut İlkokulundan Selim İmamoğlu,

         Turnuva 4.sü Çekmeköy Semiha Yıldırım İlkokulundan Enes Efe Yılmaz,

         Turnuva 5.si Çekmeköy Sultançiftliği İlkokulundan Betül Akan.

İstanbul Mangala Turnuvasında dereceye giren ortaokul öğrencileri ve okulları:

         Turnuva 1.si Sultangazi İvat Turhan Ortaokulundan Nisa Nur Çivi,

         Turnuva 2.si Çekmeköy Sultançiftliği Ortaokulundan Ege Kayalar,

         Turnuva 3.sü Çekmeköy Sultançiftliği Ortaokulundan Efe Sinan Suiçmez,

         Turnuva 4.sü Sultangazi İvat Turhan Ortaokulundan Yağmur Yücel

         Turnuva 5.si Maltepe Hasan Şadoğlu Ortaokulundan Zeynep Şengül

                 Dereceye giren öğrencilere Mangala Oyunu, madalya ve kupalarının yanı sıra birincilere laptop, ikincilere tablet bilgisayar, üçüncülere ise fotoğraf makinesi ödülleri törenle verildi.

                 Mangala Türk Zeka ve Strateji Oyunu Serdar Asaf Ceyhan ve Serkan Aziz Ceyhan´ın tarihsel araştırmaları neticesinde yeniden gün yüzüne çıkmış ve 2012 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı okullarda zeka oyunu seçmeli ders müfredatında yer almaya başlamıştı.

 

22-12-201622-12-201622-12-201622-12-2016

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. Numara17 KAĞITHANE/ İSTANBUL - 0212 294 02 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.