İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ufuk DİLEKÇİ bir mesaj yayınladı.
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Sevgili Gençlerimiz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı bağımsızlık hareketi Türk Milleti'nin sarsılmaz azmi ve çelikten iradesi ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır.

        19 Mayıs, bir tarihin başlangıcıdır.

        19 Mayıs, bir umudun ilk adımıdır.

Aziz milletimizin gösterdiği eşsiz bağımsızlık mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919'da Cumhuriyetimizin de ilk temelleri atılmıştır. Büyük Zafer'in ardından Atatürk, ülkemizin istikbalini Türk Gençliğine emanet etmiştir.

Bu kutlu emanetin sorumluluğunu üstlenen gençlerimiz, milli değerlerine tarih ve kültürüne sahip çıkarak, çağın gerektirdiği engin bilgi ve beceriler ile donanarak ülkemizi müreffeh yarınlara taşıyacaktır. Cumhuriyetimizin gençlerine ve spora adanan bir bayram olarak armağan edilen bu anlamlı gün, yarının teminatı olan gençlerimize daima ışık tutacaktır.  

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

Dr. Ufuk DİLEKÇİ

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. Numara17 KAĞITHANE/ İSTANBUL - 0212 294 02 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.