İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle İlçe Müdürümüz Sayın Dr. Ufuk DİLEKÇİ bir mesaj yayınladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı milletçe büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz.

Kurtuluş Savaş'ında genci-yaşlısı, kadını-erkeğiyle verdiğimiz haklı mücadelemiz devam ederken Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, 23 Nisan 1920'de TBMM'yi açarak Cumhuriyet yolunda ilk adımı atmış ve milletine ne kadar güvendiğini bir kez daha göstermiştir.         

Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak, kendine güvenen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak, ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

Millî birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren bayramlarımızın daha güçlü ve zengin bir Türkiye'ye ulaşmaya vesile olacağı inancıyla Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar vatan yolunda gazi ve şehit olanlara gönülden şükranlarımı sunuyorum.

Tarihe yön veren Yüce Milletimizin ve Atatürk'ün ifade ettiği gibi geleceğin gülü, yıldızı ve ikbal ışığı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

 

Dr. Ufuk DİLEKÇİ

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. Numara17 KAĞITHANE/ İSTANBUL - 0212 294 02 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.