İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde Dijital Dönüşüm Projesi

Mesleki Eğitimde Dijital Dönüşüm Projesi

Siemens'in dijitalleşen dünyada nitelikli iş gücü yetiştirmeyi hedeflediği Mesleki Eğitimde Dijital Dönüşüm Projesi ile öğrenciler, sanal ortamda ürün tasarlayıp üretim yapabilecekler. Siemens Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, şirketin çeşitli ülkelerdeki mesleki liselerde uyguladığı Mesleki Eğitimde Dijital Dönüşüm Projesi Türkiye'ye taşındı.

Türkiye'de proje ilk kez pilot okul olarak seçilen ve Ar-Ge okulu statüsünde bulunan Kağıthane Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde uygulanacak. Bu kapsamda, Siemens Türkiye ihtiyaç duyulan yazılımların kurulumunu yapacak ve eğitimci eğitimlerini sağlayacak. Bu sayede öğrenciler, sanal ortamda hedefledikleri ürünleri tasarlayabilecekler ve tasarımlarının parça programlarını yapabilecekler. Ayrıca SINUMERIK CNC kontrolcüsünün dijital ikizini kullanarak sanal ortamda parça işleme yapabilecekler ve tezgâhı kumanda edebilecekler.

     

Siemens Türkiye Dijital Fabrikalar Divizyon Yöneticisi Kerim Oal konuyla ilgili olarak, "Dijitalleşen dünyanın ihtiyaçlarına cevap veren nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sunmayı hedefliyoruz" dedi.

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. No17 KAĞITHANE/İSTANBUL - 0212 295 02 45 / 0212 295 02 46 / 0212 295 02 47 / 0212 295 02 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.