İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karikatürlü Maske

İHKİB Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde, Türkiye genelinde ilk defa çocukların kullanabilecekleri ve üzerinde karikatür figürleri olan maske üretimi yapıldı.
Karikatürlü Maske

İHKİB Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde FFP3 standardında çok kullanımlı 60 dereceye kadar yıkanabilir ve ütülenebilir koruyucu maske üretimi yapılmaktaydı. Koronavirüs salgını sürecinde öncelikle erişkinler için maske üretimi yapmaya başlayan okulumuz son bir haftadır ilkokul ve ortaokul düzeyindeki çocuklarımızın ihtiyacı olan maskeleri de üretmeye başladı. Böylece Türkiye genelinde ilk defa çocukların kullanabileceği küçük boy ve üzerinde karikatür figürleri olan maske üretimi yapılmış oldu. Maskelerin üzerinde yer alan karikatürler ise animasyon yapımcısı ve karikatürist Varol Yaşaroğlu'na aittir.

Türkiye genelinde ilk olan çocuk maskesi üretimi çocuklar ve veliler tarafından da heyecanla karşılandı. Maskelerin üretiminde herhangi bir ticari bir amaç güdülmemekle beraber üretilen maskelerin kamu kurum ve kuruluşları aracılığıyla çocuklarımıza ulaştırılmasını hedefliyoruz. 

İHKİB Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin grafik ve fotoğrafçılık bölümü öğretmen ve öğrencileri tarafından tasarlanan maskelerin baskısı ise okulumuzun tekstil teknolojisi bölümünden gönüllü öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılıyor. Okulumuzun moda tasarım bölümünden gönüllü öğretmen ve öğrenciler ise maskelerin dikimini ve paketlemesini gerçekleştiriyor. İHKİB Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde şuan günlük 10 bin adet maske üretilebiliyor.

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. No17 KAĞITHANE/İSTANBUL - 0212 295 02 45 / 0212 295 02 46 / 0212 295 02 47 / 0212 295 02 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.