İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kağıthane'de Fuat Sezgin'i Anıyoruz ve Okuyoruz

İstanbul'u Okuyorum Projesi kapsamında  İstanbul'u Okuyorum Projesi İl Koordinatörü Murathan CILA, öğrencilerimizle Çeliktepe Mehmet Akif Ersoy Halk Kütüphanesi'nde Fuat Sezgin'i Anma ve Eserlerini Okuma etkinliği gerçekleştirdi.  
Kağıthane'de Fuat Sezgin'i Anıyoruz ve Okuyoruz

İstanbul'u Okuyorum Projesi kapsamında  İstanbul'u Okuyorum Projesi İl Koordinatörü Murathan CILA, Öğrencilerimizle Çeliktepe Mehmet Akif Ersoy Halk Kütüphanesi Fuat Sezgin'i Anma ve Eserlerini Okuma etkinliği gerçekleştirdi.

İstanbul İl Milli Eğitim uhdesinde gerçekleşen İstanbul'u Okuyorum Projesi kapsamında Fuat Sezgin'i anmak ve okumak için lise okuma gruplarındaki öğrenciler ile buluşuyoruz. 

Prof. Dr. Fuat Sezgin

Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle 2019 "Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" ilan edildi. Bu kapsamda etkinlikler, elli yılı aşkın bir süre, araştırmalar yaparak hayatını İslâm bilim ve teknoloji tarihini tanıtmaya adayan Fuat Sezgin'i tanıma ve tanıtma kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Bir program dâhilinde ilkokul, ortaokul ve ortaöğretimdeki öğrencilerimize Prof. Dr. Fuat Sezgin (1924-2018) örnekliğinde İslâm bilim, teknoloji ve kültür mirasının tanıtılması, bilimsel çalışmalara ilgi duymalarının sağlanması hedeflenmektedir.

Öğretmen - Koordinatör Murathan CILA ile Fuat Sezgin'i Andık

İlçemizde de Sn. Murathan CILA, Dr. Sadık Ahmet Anadolu lisesinden kitaplara meraklı, okuma grubu üyesi lise öğrencileriyle buluştu. 

23.09.2019 Çarşamba günü, Çeliktepe Mehmet Akif Ersoy Halk Kütüphanesinde saat 11.00 de gerçekleşen buluşmaya Şube Müdürümüz Sn. İlhan KURT ve Koordinatör Yektacan ÖZÇİFT de katıldı. 

Program son derece sıcak bir atmosferde gerçekleşti. 

Öğrencilerimiz ile İstanbul'u, tarihi ve bilimi, şiiri ve en önemlisi Fuat Sezgin'i konuşuldu. İnteraktif bir şekilde soru - cevap, deneyim paylaşımlarının yanı sıra kitaplar da konuşuldu.

23-10-201923-10-201923-10-201923-10-201923-10-201923-10-2019

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. Numara17 KAĞITHANE/ İSTANBUL - 0212 294 02 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.