İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İTܒden Denizcilik Sektörüne Büyük Destek

Milli Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında yapılan bir protokolle İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kuruluyor (İTÜ MTAL). İTÜ MTAL Müdürü Prof. Dr. Sayın Hüseyin TOROS, Kağıthane İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammet ÇAYIR’ı ziyaret etti.
İTܒden Denizcilik Sektörüne Büyük Destek

Görüşmede, ülkemizde nitelikli iyi yetişmiş ara eleman yetiştirme konusunda birçok deneyime sahip Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tecrübesi ile 250. yılını kutlamaya hazırlanan, ülkemizin en köklü ve öncü üniversitelerinden İTÜ’nün ülkemizin kalkınmasına, ekonomisine ve refahına katkıları dile getirildi.

Buluşmada üç tarafı denizler ile çevrili;, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının ortasında yer alan ülkemizde, İTÜ’nün desteği ile denizciler için dünya çapında aranan nitelikli ara elemanların yetiştirileceği konuşuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muhammet Çayır başarıda hevesli ve kendini iyi yetiştirmiş öğretmenlerin ve akademisyenlerin önemini vurguladı. Mesleği sevecek öğrencilerin yeni okulda tam donanımlı yetişeceklerini ve bu süreçte İTÜ MTAL’e her konuda tam destek vereceklerini bildirdi. 

İTÜ MTAL Müdürü Prof.Dr. Hüseyin Toros ise eğitim dünyasındaki ve sektördeki tecrübeleri önemsediklerini belirterek gençlerin enerjisi, piyasanın tecrübesi ve İTÜ’nün sahip olduğu bilgi birikimi, insan gücü ve geliştirdiği teknoloji ile yeni bir sinerji doğacağını belirtti. İlçemizden de denizcilik sektörünü sevecek yetenekli çocukları İTÜ MTAL beklediklerini ve okulun tanıtımında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün değerli desteklerini beklediklerini söyledi.

Ziyarette her iki taraf da Türkiye’nin gelişiminde Mesleki ve Teknik liselerin çok önemli roller aldıklarını vurguladılar. Kamuoyunda Teknik liselerin öneminin yeterince anlaşılamadığını, anlaşılması durumunda ise en başarılı çocuklarımızın da Teknik liseleri tercih edeceklerini söylediler. Görüşmede ayrıca Teknik liselerin gençlerin kabiliyetlerini, kişiliklerini geliştirebilecekleri eğitim kurumları olduğu üzerinde duruldu.

Prof.Dr. Hüseyin Toros, İTÜ’nün sosyal sorumluluk bilinci ve misyonuyla gençlerin erken yaşlarda yeteneklerini açığa çıkarmalarına yardımcı olduğunu, gereken ortamları sağlamak için çalıştığını, Mesleki ve Teknik Okulları yüksek düzeyde önemsediğini ve bu okullardan İTÜ’ye gelenlerin daha başarılı mühendisler olduğunu ekledi.


Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. Numara17 KAĞITHANE/ İSTANBUL - 0212 294 02 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.