İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM Öğrenci Tanılama Süreci Bilgilendirme Toplantısı

2018-2019 eğitim öğretim yılında özel yetenekli öğrencilerin seçilmesini ve eğitilmesini kapsayan Bilim ve Sanat Merkezleri için öğrenci tanılama süreci hakkında ilçemiz resmi ve özel ilkokul rehberlik öğretmenlerine bilgilendirme toplantısı yapıldı.
BİLSEM Öğrenci Tanılama Süreci Bilgilendirme Toplantısı

2018-2019 eğitim öğretim yılında özel yetenekli öğrencilerin seçilmesini ve eğitilmesini kapsayan Bilim ve Sanat Merkezleri için öğrenci tanılama süreci hakkında ilçemiz resmi ve özel ilkokul rehberlik öğretmenlerine bilgilendirme toplantısı yapıldı. Fındıklı İlkokulu Konferans salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını İlçemiz Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Sn Metin ONUR yaptı. Sayın Onur özel yetenekli öğrenci seçiminin önemine ve dikkat edilmesi gereken hususlara değindi. Ruh sağlığı çalışanlarının özel yetenekli öğrenci seçiminde müşavirlik ve rehberlik etmesi gerektiğini belirtti ve rehberlik öğretmenlerinden gelen soruları cevaplayarak sözü İlçemiz Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Burak SUNKUR’a bıraktı. Sunkur, özel yetenekli öğrencinin tanımı, genel yetenek, müzik ve resim alanlarında özel yetenekli öğrencilerin özellikleri, özel yetenekli öğrenci seçiminde dikkat edilmesi gereken konular, BİLSEM süreci, iş ve işlemlerin yürütülmesi için planlanan takvim, veli bilgilendirme ve okul yönetiminin sorumlulukları hakkında bilgi verdi. Sunkur yöneltilen soruları cevapladıktan sonra toplantı sonlandırıldı.

29-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-2018

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. Numara17 KAĞITHANE/ İSTANBUL - 0212 294 02 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.