İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖNER SERMAYE AÇILIŞI

DÖNER SERMAYE AÇILIŞI
DÖNER SERMAYE AÇILIŞI

         9 Kasım 2016 Çarşamba günü Okul Sanayi İş Birliği Protokolü çerçevesinde Kağıthane Profilo Mesleki ve Teknik Anadoılu Lisesi ve TELPA iş birliği ile yapılan Döner Sermaye açılışı İl Milli Eğitim Müdür Ömer Faruk YELKENCİ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan GÜR, Kağıthane Kaymakamı Hasan GÖÇ, Kağıthane Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan ÇAKIR, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet ÇAYIR, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımlarıyla yapıldı.

         Mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi ve meslek liselerinin sanayi kuruluşlarıyla iş birliği kapsamında gerçekleştirilen program Okul Müdürü Murat İZCİ’nin açılış konuşmasıyla açıldı. Okul Müdürü Murat İZCİ, “İstanbul’da önemli bir misyona sahip olan Kağıthane Profilo Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin başarılarıyla ve mesleki eğitime verdiği önemle İstanbul’un sayılı okulları arasındadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün değerli kaymakamımızın ve Kağıthane Belediyesinin destekleriyle başarılarını devam ettirecek, hem akademik hem de mesleki olarak alanında ön sıralarda yerimizi koruyacağız.” Dedi. Törende konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Ömer Faruk YELKENCİ “Özellikle mesleki eğitim Milli Eğitim Bakanlığının önem verdiği bir projedir. Okullarımızı şu an bulundukları yerden bir adım öteye taşıyarak sadece akademik olarak değil, mesleki olarak da sanayiye hazır hale getireceğiz. Okullar sadece sıralarda ders görülen bir yer değil, üretime, yenileşmeye, ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda gelişmelere açık yerler olmalıdır. Özellikle bakanlığımız bu tür projeleri her zaman desteklemiştir. Zaman içerisinde mesleki ve teknik alanlarda eğitim veren okullarımız artırılarak daha nitelikli hale getirilecekti. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

         Konuşmaların ardından verilen kokteylden sonra İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz, Kağıthane Kaymakamımız ve Kağıthane Belediye Başkan Yardımcımız tarafından TELPA iş birliği ile oluşturulan teknik destek atölyesinin açılışı yapıldı.  Atölyeyi ziyaret eden davetlilere Okul Müdürümüz Murat İZCİ ve bölüm öğretmenleri tarafından yapılan çalışmalar, öğrencilerin eğitimleri ve uygulamaları hakkında bilgi verildi. Öğrenciler yaptıkları çalışmaları uygulamalı olarak davetlilere göstermekten son derece mutlu olduklarını, böyle bir imkân sağladığı için başta okullarına ve emeği geçenlere çok teşekkür ettiklerini belirttiler.

 

Açılış ile ilgili fotoğraflar için tıklayınız.

 

 

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. Numara17 KAĞITHANE/ İSTANBUL - 0212 294 02 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.