İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Zekeriya POSTACI, 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü Vesilesiyle Bir Mesaj Yayımladı

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Zekeriya POSTACI, 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü Vesilesiyle Bir Mesaj Yayımladı

Türk Milletinin Kurtuluş Savaşında verdiği şanlı mücadelenin anlatıldığı, her dizesinde yüreğinde olan inancın, imanın, hürriyetinden hiçbir şekilde taviz vermeyen, cesaretiyle tüm Dünya'ya karşı durabilecek güçte ve kararlılıkta olan milletimizin anlatıldığı İstiklal Marşımız, milletimize her daim ışık olmaya devam etmektedir.

 

İstiklal Marşı; Türk Milleti'nin hürriyet ve bağımsızlığından ödün vermeyeceğinin tescili, tarihten silinmek istenen bir milletin birlik olup hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan tarihi bir belgedir.

 

İşte bu yüzdendir ki her duyduğumuzda İstiklal Marşımız; varlığımızı, inancımızı, birliğimizi hatırlatarak içimizde bir coşku, vatan toprağının her karışı için mücadele eden, bizlere bu ülkeyi emanet edenlere yüreğimizde büyük bir minnettarlık hissi uyandırır.

 

Bizler bu şanlı ecdadın torunları, bu yüce milletin fertleri olarak son nefesimize kadar cennet vatanımızın her karış toprağında ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandırmaya ve İstiklal Marşımızı dünyanın dört bir tarafında coşkuyla okumaya devam etme azim ve kararlılığındayız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, Kurtuluş Savaşında vatan için mücadele eden tüm ecdadımızı ve dizelerine "Korkma" diye başlayarak cesaret ve inanç aşılayan, bu milletin kahramanlığını tarihe not düşerek ölümsüzleştiren vatan şairi Mehmet Akif ERSOY'u rahmetle anıyor, İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 102. yıl dönümünü kutluyorum.

Zekeriya POSTACI

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. No17 KAĞITHANE/İSTANBUL - 0212 295 02 45 / 0212 295 02 46 / 0212 295 02 47 / 0212 295 02 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.