İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAHAR VE BİLİM ŞENLİĞİ

Ekrem Cevahir Anadolu İmam Hatip Lisesinde “Bahar ve Bilim Şenliği” öğrencilerin yoğun katılımı ile coşku içerisinde gerçekleştirildi.
BAHAR VE BİLİM ŞENLİĞİ

        “Bahar ve Bilim Şenliği” Ekrem Cevahir Anadolu İmam Hatip Lisesinde  2. kez düzenlendi.

        İBB Kent Orkestrası Mehter Takımı’nın eşsiz gösterisi ile başlayan açılışımıza Kâğıthane Kaymakamı Ahmet Akın VARICIER, Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ ve Kâğıthane Belediye Başkan Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürü,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldılar.

        Şenlikte öğrenciler  farklı stantlar oluşturarak Eğitim Öğretim yılı başından beri hazırladıkları etkinlikleri sundular.

         Matematik stantlarında Hanoi, Sudoku, Tangram, Solo Test, 9 Taş, Koridor, Mangala, Pentago, Aristo Sayı Bulmacası, Soma Küpü, Hafıza Oyunları, Abolone, Jenga, Halka Takma, Satranç, Kulami, Hedef 5, Labirent, FLOW FREE gibi akıl oyunları sergilendi.

         Kimya stantlarında Çökelme Deneyi, Lav Lambası, Bakır Kaplama, Sihirli Rakamlar, Kuru Buz Balonu, Sütlü Ebru çalışmaları yapıldı.

         Biyoloji stantlarında DNA Modeli, Besinlerde Organik Madde Tahlili (Nişasta, Glikoz, Protein), Kan Grubu Tayini, Asitlik-Bazlık-PH Tahlili, Beyaz Güllerin Gıda Boyası ile Renklendirilmesi çalışmaları yapıldı.

         Fizik stantlarında Pille Çalışan Otomatik Gırgır, Geri Dönüşüm Malzemelerinden Yapılan Gemi ve Yüzdürülmesi, Uçak Benzini ile Çalışan Tek Silindir Motorlu Araba Modeli, Güneş ve Işık Enerjisi ile Çalışan Lambalar, Sonsuzluk Aynaları, Görüntüyü Arttıran Aynalar, Işıklı Gece Terliği, Robot Maketi, Mekanik Enerjiyi Elektrik Enerjisine Çeviren Düzenekler, Rüzgar Enerjisini Elektrik Enerjisine Çeviren Devreler sergilendi.  

         Edebiyat stantlarında edebiyatı eğlendirirken öğreten oyunlar ve projeler yer aldı.

         Değerler Kulübü ve Meslek Derslerin stantlarında Kâbe, Mescidi Aksa, Sevr Mağarası, Hira Mağarası, Mescidi Nebevi ve Peygamber Efendimizin Evi,

Cebeli Rahmet Maketleri ve Afrika Ülkelerinde açılan 4 Su Kuyusu ile Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projesi görselleri sergilendi.

         Şenliğe  çevre okullardan gelen öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.

         Şenliğin 2. Günü yapılan yarışmalarla çoşku arttırıldı.

 

         Kapanış okul öğrencilerinin konseri ile gerçekleştirildi. 

 

 

Site Editörü: Melek KESKİN

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. No17 KAĞITHANE/İSTANBUL - 0212 295 02 45 / 0212 295 02 46 / 0212 295 02 47 / 0212 295 02 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.