İSTANBUL KAĞITHANE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ İSTANBUL FİNALLERİ KAĞITHANEDE YAPILDI

         Şube Müdürlerimiz Sayın Asuman GÖK ve Sayın İlhan KURT’UN katılarak onurlandırdıkları final karşılaşmaları İlçemiz Yahya Kemal Spor Kompleksinde heyecanlı ve çekişmeli oyun karşılaşmaları ile sonuçlandı.
2014-2015 GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ İSTANBUL FİNALLERİ KAĞITHANEDE YAPILDI

                Oyunların sonuçlanmasından sonra Şube Müdürlerimiz Sayın Asuman GÖK ve Sayın İlhan KURT dereceye giren takımlarımıza ödül ve madalyalarını verirken Müdürümüz Sayın İlhan KURT yaptığı konuşmada Oyunların çocuk eğitimine katkılarını belirterek katkıda bulunan herkese teşekkür etti
1. İlimiz okulları arasında, Milli Eğitim Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince Geleneksel Çocuk oyunları etiklikleri yapıldı.
2. 13 Mart 2015 Tarihinden itibaren İlimizin 34 ilçesinde başlatılarak 1 Haziran 2015 tarihinde İlçemizin ve İstanbul’un en güzel spor merkezi olan Yahya Kemal spor kompleksinde sonuçlandırılmıştır.
3. Oyunlar;                                                                                                                       
3-4. Sınıflar arası (2005-2006-2007 doğumlu çocuklar) mendil kapmaca- T Seksek Kategorisinde,                                                                                                                                
5-6. Sınıflar arası (2003-2004 doğumlu çocuklar) mendil kapmaca- T Seksek ve Yakan Top Kategorisinde,
7-8. Sınıflar arası (2001-2002 doğumlu çocuklar) mendil kapmaca- T Seksek ve Yakan Top Kategorisinde,
9.   Sınıflar arası (2000-2001 doğumlu çocuklar) Yakan Top Kategorisinde, Kız ve Erkek kategorisinde düzenlenirmiştir.                                                                                                                              
4. Oyunlar öğrenciler ve Öğretmenler arasında eğitici ve davranış kazandırmaya yönelik gelişmiştir.
5. Oyunlar esnasında veli ve öğretmenlerimizden olumlu tepkiler alınmıştır.
6. İlçelerimizde Şenliğimizi izleyen açılış yapan Sayın Kaymakamlarımız ve Milli Eğitim Müdürlerimiz, Şube Müdürlerimizden oyunlarla ilgili olumlu tenkit ve eleştiriler alınmıştır.
7. Spor ve sporun sağlık ve sağlıklı yaşam üzerinde günümüzün güncel hastalığı obeziteyi önleme konusunda görevliler teşvik edici bilgilendirmeler yapılmıştır.
8. Katılım aşağıda belirtilen şekilde olmuştur.
9. Oyunlar öncelikle okul içi sınıflar arası yapılmış olup sonra ilçe düzeyinde okullar arası yapılmıştır. Avrupa ve Asya yakası okul sıralanması maçları yapılarak Avrupa yakasından 5 okul Asya yakasından 3 takımın katılımı ile İstanbul Final karşılaşmaları yapılmıştır.
10. Final Karşılaşmaları sonrası sıralama aşağıdaki gibi olmuştur.
  
3-4. Sınıflar arası (2005-2006-2007 doğumlu çocuklar) mendil kapmaca- T Seksek Kategorisinde,

1. KAĞITHANE             Seyrantepe İlkokulu
2. ATAŞEHİR               Halil Atamavcı İlkokulu
3. BEYKOZ                  Atatürk İlkokulu
4. BÜYÜKÇEKMECE      Yalçın Çiftoğlu İlkokulu
                                                                                                                         
5-6. Sınıflar arası (2003-2004 doğumlu çocuklar) mendil kapmaca- T Seksek  Kategorisinde,
1. KAĞITHANE              Cengizhan Ortaokulu
2. SİLİVRİ                    Ertuğrul Gazi Ortaokulu
3. ÇEKMEKÖY               Mimar Sinan İmam Hatip Ortaokulu
4. SARIYER                   Kazım Karabekir Ortaokulu

7-8. Sınıflar arası (2001-2002 doğumlu çocuklar) mendil kapmaca- T Seksek Kategorisinde,
1. BEYKOZ                  Hacı Numan Ortaokulu
2. KAĞITHANE             Ali Fuat Cebesoy Ortaokulu
3. SİLİVRİ                   Ertuğrul Gazi Ortaokulu
4. PENDİK                   Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

5-6. Sınıflar arası (2003-2004 doğumlu çocuklar) Yakan Top Kategorisinde,
1. SİLİVRİ                   Kavaklı Ortaokulu
2. BAKIRKÖY               Aybars Ak Ortaokulu
3. BEYKOZ                  Hacı Numan Ortaokulu
4. BEŞİKTAŞ                İSTEK Özel Atanur Oğuz Ortaokulu

7-8. Sınıflar arası (2001-2002 doğumlu çocuklar) Yakan Top Kategorisinde,
1. PENDİK                  Alemdarpaşa Ortaokulu
2. SİLİVRİ                  Kavaklı Ortaokulu
3. BEYKOZ                 Hacı Numan Ortaokulu
4. BAĞCILAR              Türk İsveç Kardeşliği Ortaokulu 

9.Sınıflar arası (2000-2001 doğumlu çocuklar)Yakan Top Kız Kategorisinde.
1. ATAŞEHİR              Rotary Ç.P.L.
2. SARIYER                Behçet Kemal Çağlar ANDL.
3. ÇEKMEKÖY             AND İHL
4. ZEYTİNBURNU        İMKB MTAL
 
9.Sınıflar arası (2000-2001 doğumlu çocuklar) arasında Yakan Top Erkek kategorisinde
1. ATAŞEHİR              Cahit Zarifoğlu AND İHL
2. SARIYER                Ayazağa ANDL
3. ÇEKMEKÖY             Güç Kardeşler ANDL

   

 

Site Editörü: Melek KESKİN

 

 

 

Merkez Mah. Kemerburgaz Cad. No17 KAĞITHANE/İSTANBUL - 0212 295 02 46

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.